“Jeśli o mnie chodzi, to właśnie na tym polega moja praca: pisać książki, które dzieją się w świecie, w którym żyjemy”

Grady Hendrix

Mówi się o nim, że jest następcą Króla Grozy. Podobnie jak King posługuje się własnym, bardzo charakterystycznym stylem. Podobnie jak King celuje w społeczno-obyczajowych obserwacjach. Podobnie jak King zaprasza Grozę do naszych przytulnych, wymuskanych domów.

Hendrix sięga po wyeksploatowane motywy, robi nad nimi jakieś hokus-pokus, po czym podrzuca je niewielkiej społeczności bądź rodzinie, by obserwować fale, które jego prezent wywołał na pozornie gładkiej powierzchni. Czy będzie to wampir, duch, czy nawiedzona dziewczyna efekt ich pojawienia zawsze jest ten sam: na jaw wychodzą różnego rodzaju uprzedzenia, stereotypy, traumy, sekrety z przeszłości i społeczne bolączki.

Oryginalne wydania jego książek natychmiast przykuwają oko (co ciekawe, za formę powieści Horrorstör” odpowiada Jason Rekulak, wydawca Quirk Books i autor recenzowanych przeze mnie ostatnio „Tajemnych rysunków”). Oryginalne podejście do wyświechtanych motywów to już jego wizytówka, podobnie jak charakterystyczne dodatki odautorskie.

Przed wami zakręcony i nieprzewidywalny świat grozy Grady`ego Hendrixa.

1.“Moja przyjaciółka opętana”

2.”Poradnik zabójców wampirów Klubu Książki z Południa”

3.„Horrorstör”

4.“Jak sprzedać nawiedzony dom”