Trzecia część przygód rezolutnej miłośniczki książek i technicznego geniusza, z akcją rozgrywającą się w przepięknych plenerach oraz w efektownych wnętrzach wiekowego hotelu.

„Winterhouse to magiczne miejsce, nie tylko za sprawą swojego pięknego położenia albo uroku samego budynku, ale również dlatego, że duch, który je przesyca, jest cudowny, bo zawiera się w nim fundamentalne dobro. I ten hotel daje wam to dobro”.

W słynnym hotelu znowu panuje atmosfera przedświątecznego wyczekiwania. Tym razem jednak, inaczej niż w poprzednich częściach, będą to święta odradzającego się życia i nadziei, bowiem po raz pierwszy mamy okazję zawitać do Winterhouse wiosną. W tym szczególnym czasie coś się skończy, by coś innego mogło się zacząć, ktoś umrze, by ktoś inny mógł się odrodzić. Przed naszymi bohaterami wciąż wiele zmian i jedynie przeszłość powraca uparcie niczym bumerang.

Od kiedy Elizabeth zamieszkała w hotelu Winterhouse, wszystko w jej życiu zmieniło się na lepsze. Nawet nowa szkoła okazała się spełnieniem marzeń: pracujący w niej nauczyciele szczerze lubią nie tylko przedmioty, których uczą, ale też samych uczniów. Dziewczynka bez przeszkód może oddawać się swojej czytelniczej pasji, korzystając z imponujących zbiorów hotelowej biblioteki. Jedyny problem stanowią zwiększające się moce Elizabeth, które stanowią dla niej coraz silniejszą pokusę. Nic dziwnego, że zarówno Norbridge, jak i Freddie, spoglądają na pannę Somers z rosnącym niepokojem.

Tymczasem do hotelu zjeżdżają goście. Wśród nich znajdują się moi ulubieńcy, pan Wellington oraz pan Rajput, którzy przybyli nieco wcześniej niż zazwyczaj, by na nowo podjąć „wielki trud” mozolnego układania puzzli z trzydziestu pięciu tysięcy kawałków. Są przekonani, że do Wielkanocy uda im się ukończyć wieloletnie dzieło i natychmiast przystępują do pracy. Nie wiedzą, że wspierająca ich Elizabeth właśnie ukradła jeden element…

Jakie niezidentyfikowane siły wstrząsają fundamentami hotelu? Dlaczego wszyscy goście zaczynają się nagle dziwnie zachowywać? Czy Elizabeth Somers odkryje kolejne sekrety związane z historią swojej rodziny? A może jednak ulegnie pokusie, przechodząc na stronę Gracelli, siostry Norbridge`a? Czy i tym razem duch Winterhouse przetrwa? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w książce. „Zagadka hotelu Winterhouse” Bena Gutersona uwiedzie was niepowtarzalną atmosferą, a udział w śledztwie, prowadzonym przez Freddiego i Elizabeth, będzie niezapomnianą, pełną wrażeń przygodą.

O poprzednich częściach przeczytacie tutaj i tutaj.